Adam i Elf – zobacz za:

1. Retransmisja: 17 sierpnia godz. 19:00

Zapraszamy do  obejrzenia o spektaklu „Adam i Elf” tworzonego przez duet tancerzy: Iwonę Olszowską i Pawła Koniora. Spektakl, miał premierę w 2015 i powstał jako  inspiracja światem elfów. Spektakl będzie dostępny na kanale You Tube tylko tego jednego dnia. Nie przegap.

2. SPOTKANIE ONLINE z omówieniem - 18 sierpnia godz. 20:00 (nowa data!)

Spotkaj się z choreografem spektaklu. Posłuchaj o twórczych ścieżkach powstawania utworu, zajrzyj za kulisy pracy choreograficznej.  Poznaj kompozycyjne elementy spektaklu. Gdziekolwiek jesteś – zrób przerwę na sztukę i  dołącz do naszego spotkania on-line.

Aby wejść na spotkanie, o określonej porze należy kliknąć w link poniżej. Połączymy się za pomocą aplikacji ZOOM (korzystając z niej na tablecie/telefonie należy ją wcześniej zainstalować za strony www.zoom.us). To bardzo proste. W razie wszelkich problemów - piszcie do nas - pomożemy.

Będziemy mogli się wszyscy słyszeć i widzieć, ale możesz zdecydować o tym, czy będziesz mieć włączoną kamerę i mikrofon podczas spotkania.

3. O spektaklu

Spotkanie człowieka z Elfem
Inspiracja  światem Elfów

Koncept i taniec: Iwona Olszowska, Paweł Konior
Improwizacja strukturalna
Muzyka: Marcin Janus
Premiera: 23 stycznia 2015 Teatr Barakah

Spektakl powstał w ramach Programu Obszar Tańca w Teatrze BARAKAH, gdzie co miesiąc przez dwa lata odbywały się premiery improwizacji strukturalnej krakowskiego środowiska tańca współczesnego skupionego wokół dawnych członków Eksperymentalnego Studio Tańca EST oraz praktyków  mprowizacji  i Body Mind Centering w Hurtowni Ruchu.

Program prowadzony był  w latach 2014-2016 pod okiem Iwony Olszowskiej dzięki gościnności Teatru Barakah i wsparciu Instytutu Muzyki i Tańca.

„Adam i Elf” to drugi  z serii duetów Pawla Koniora i Iwony Olszowskiej.

Po nich powstaly „Pablo&Iv” i „Ewa i On”.

Zaczynem do współpracy  Iwony Olszowskiej i Pawła Koniora wraz z Marcinem Janusem było zaproszenie do realizacji otwartej improwizacji podczas Laboratorium Ruchu we Wrocławiu 16 tego listopada 2014 roku.

Zapoczątkowana dzięki tej  inicjatywie Adama Kamińskiego, powstała pierwsza otwarta improwizacja wraz z muzyka na żywo Marcina Janus zaprezentowana na scenie CIA we Wrocławiu.

Spektakl Otwartej Improwizacji stal się częścią programu Obszar Tańca w Teatrze Barakah oraz programu Scena dla Tańca.

Z czasem jednak ewoluował. Kolejne duety zawsze odnosiły się do relacji dwóch osób jednak za każdym razem był to inny typ osobowości w innych okolicznościach i  konstelacjach.

Założenia postaci  i ich interakcje realizowane były wg  zasad improwizacji prowadząc do powstania epizodów, zdarzeń, sytuacji, historii, impresji.

Kolejno powstawały Adam i Elf , Pablo & Iv oraz  Ewa i ON.

Projekt podąża seria duetów Iwony i Pawła zapoczątkowanych we Wrocławiu otwarta improwizacja, przekształcających się w kolejne odsłony duetów ze scenariuszem.

Skip to content