Eliza Kindziuk

Tancerka, choreograf, pedagog tańca

http://elizakindziuk.com/

Eliza Kindziuk – tancerka, choreograf, pedagog tańca. Absolwentka austriackiej uczelni Anton Bruckner Privatuniversität w Linz, na kierunku „ Taniec Współczesny i Pedagogikę Tańca”.

Związana z Teatrem Tańca Caro,  z którym jako solistka występowała na różnych scenach świata (USA, Kanada, Rosja, Korea Południowa oraz kraje Europejskie) oraz pełniła funkcję kierownika artystycznego.

Organizator międzynarodowych eventów:  ‘Art in Motion’ (wraz z Seoul Dance Company z Republiki Korei ,  „International Festival of Jazz & Contemporary Dance”  (wraz z CODARTS University z Rotterdamu, z Holandii). Korodynator  tournee spektaklu ‘After Before’ w choreografii Macieja Kuźmińskiego.

Twórca choregorfii -  ‘SEE ME’, prezentowanej podczas Netherlands Dance Competition w Holandii, a także Lisbon Dance Platform w Portugalii, gdzie zdobyła nagrodę specjalną ‘Artistic Incentive Award’. Choreografia została wystawiana na międzynarodowych festiwalach tańca współczesnego m.in.: Istanbul Fringe Festival w Stambule, w Turcji, Focus & Friends Dance Evening w Warszawie oraz 10th Biennial Xposition ‘O’ Contemporary Dance Fiesta w Singapurze. W 2020 choreografia została zaproszona na festiwal Laois Dance Platform w Irlandii.

Jako pedagog regularnie naucza wykładając taniec współczesny w Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca w Białymstoku oraz prowadząc zajęcia z tańca jazzowego i współczesnego w zespole Grawitacji Piaseczno.

Współtworzy kolektyw ‘United Limbs’, który ma na celu promowanie szeroko pojętego ruchu i tańca współczesnego.

Skip to content