FearLess – zobacz za:

1. Retransmisja: 19.08.2020 godz. 17:00

Zapraszamy do  obejrzenia o spektaklu FearLess” Małgorzaty Mielech.  Spektakl  to  twórcze zmierzenie się ze Strachem – naszą pierwotną emocją, która prowokuje destrukcję, ale także umożliwia przetrwanie. Strach, jako śliski twór, który pełza pod skórą, penetruje i zatruwa krew. ..

Spektakl będzie dostępny na kanale You Tube jedynie przez 1 dzień – w dniu retransmisji. Tego dnia zapraszamy również na spotkanie z choreografem.

2. Spotkanie online z omówieniem - 19.08. 2020 godz. 17.40

Spotkaj się z choreografem spektaklu. Posłuchaj o twórczych ścieżkach powstawania utworu, zajrzyj za kulisy pracy choreograficznej.  Poznaj kompozycyjne elementy spektaklu. Gdziekolwiek jesteś – zrób przerwę na sztukę i  dołącz do naszego spotkania on-line.

Aby wejść na spotkanie, o określonej porze należy kliknąć w link poniżej. Połączymy się za pomocą aplikacji ZOOM (korzystając z niej na tablecie/telefonie należy ją wcześniej zainstalować za strony www.zoom.us). To bardzo proste. W razie wszelkich problemów - piszcie do nas - pomożemy.

Będziemy mogli się wszyscy słyszeć i widzieć, ale możesz zdecydować o tym, czy będziesz mieć włączoną kamerę i mikrofon podczas spotkania.

3. O spektaklu

Koncepcja, choreografia, taniec: Gosia Mielech

Muzyka: Anna Suda / An On Bast
Projekt kostiumu: Kata Kwiatkowska, Gosia Mielech
Wykonanie kostiumu: Przemek Podolak / RAG, Marzanna Gruszczyńska
Reżyseria światła: Paweł Murlik
Aranżacja światła: Arkadiusz Kuczyński
Czas trwania: 35 minut
Produkcja: DanceLab, Jaggy Polski
Premiera: 18 września 2019, NonStopFestivalen, Norwegia.
Kolejne prezentacje spektaklu: 22 października 2019, Poznań, Polska (premiera Polska), 6 grudnia 2019, Bangalore, Indie (premiera w Azji)

Strach – pierwotna emocja, która prowokuje destrukcję, ale także umożliwia przetrwanie. Strach, jako śliski twór, który pełza pod skórą, penetruje i zatruwa krew.

Poznaj nieustraszoną dziewczynę, która wchodzi na ring, aby stoczyć walkę ze swoimi demonami, próbując zrozumieć genezę strachu.

Jej litania przeciw strachowi, to:

Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.

Frank Herbert

FearLess" jest spektaklem wyróżniającym się na polskiej scenie, który warto zobaczyć z kilku powodów. Na pewno dla wirtuozerskich jakości wykonawczych Gosi Mielech, która wyrosła na jedną z najciekawszych osobowości rodzimego tańca."

Fragment recenzji autorstwa Marka Zadłużnego, w Dzienniku Teatralnym.

Skip to content