Fragment/ Akcja – zobacz za:

1. Retransmisja: 19.08.2020 godz. 19:00

Zapraszamy do  obejrzenia spektaklu Karoliny Garbacik realizowanego przez Kielecki Teatr Tańca.

„Fragment/Akcja” to rzecz dotycząca relacji.  Dwa osobniki tego samego gatunku spotykają się nieoczekiwanie. Gdzie doprowadzi ich każde ze spotkań?

Spektakl będzie dostępny na kanale You Tube jedynie przez 1 dzień – w dniu retransmisji. Tego dnia zapraszamy również na spotkanie z choreografem.

2. Spotkanie online z omówieniem - 19.08.2020 godz. 19:30

Spotkaj się z choreografem spektaklu. Posłuchaj o twórczych ścieżkach powstawania utworu, zajrzyj za kulisy pracy choreograficznej.  Poznaj kompozycyjne elementy spektaklu. Gdziekolwiek jesteś – zrób przerwę na sztukę i  dołącz do naszego spotkania on-line.

Aby wejść na spotkanie o określonej porze należy kliknąć w link poniżej. Połączymy się za pomocą aplikacji ZOOM (korzystając z niej na tablecie/telefonie należy ją wcześniej zainstalować za strony www.zoom.us). To bardzo proste. W razie wszelkich problemów - piszcie do nas - pomożemy.

Będziemy mogli się wszyscy słyszeć i widzieć, ale możesz zdecydować o tym, czy będziesz mieć włączoną kamerę i mikrofon podczas spotkania.

3. O spektaklu

Czas trwania: 20 min
Choreografia, kostiumy i reżyseria światła: Karolina Garbacik
Muzyka: David Lang, Łukasz Poszwa
Obsada: Joanna Polowczyk, Marta Starostecka, Izabela Zawadzka, Tomasz Słomka, Mateusz Wróblewski

Produkcja: Kielecki Teatr Tańca

Wiele rzeczy wydarza się przez przypadek: niezależnie od naszych decyzji, zależnie od losu, w wyniku niespodziewanych wypadków. Spotkania z ludźmi są niejednokrotnie zupełnie przypadkowe. Ten przypadek rozpoczyna jednak reakcję emocjonalną w kierunku drugiej jednostki. Czasami losowe spotkanie pozwala na wypracowanie głębszej relacji. W innych przypadkach drogi obu jednostek szybko się rozchodzą.

Bez względu na charakter przypadkowego spotkania poza warstwą emocjonalna następuje riposta fizyczna – reakcja ciała na to spotkanie. Obserwujemy to zjawisko w świecie ludzi ale szczególnie ciekawe jest podglądanie zwierząt. Dwa osobniki tego samego gatunku spotykają się nieoczekiwanie. Gdzie doprowadzi ich każde ze spotkań? Pytanie o konsekwencje wydaje się być równie interesujące, jak sam proces kontaktu i pierwszej, mimowolnej reakcji.

Skip to content