Karolina Garbacik

Karolina Garbacik – choreograf, pedagog tańca, animator kultury, tancerka. Dyrektor Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Białymstoku. Prezes Fundacji Rozwoju Sztuki Tańca. Założycielka i właściciel DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych. Członek Zarządu Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca, dyrektor i pomysłodawca festiwalu tańca współczesnego Kalejdoskop. Wykładowca na specjalności Choreografia i Techniki Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi. Nauczyciel tańca współczesnego w Studium Wokalno-Aktorskim w Białymstoku. Jako choreograf realizuje autorskie spektakle taneczne oraz współpracuje z teatrami opracowując choreografię i ruch sceniczny do spektakli.

Zrealizowała kilkadziesiąt spektakli tanecznych (m.in. „Drzwi zamknięte”, „Uroda życia”, „Opera in vivo”) i krótkich form (etiudy, minatury). Jej choreografie pokazywane były na festiwalach tanecznych w Polsce i zagranicy, m.in. na Białorusi, Litwie, w Czechach, Tajwanie. Współpracuje z teatrami w Polsce m.in.: Białostockim Teatrem Lalek ,  Teatrem Banialuka w Bielsku-Białej, Teatrem Kubuś w Kielcach, Teatrem Dramatycznym im.A.Węgierki w Białymstoku. Spektakle z jej choreografią, np. „Mikrokosmos.Kompozycje” (przygotowany wspólnie z Białostockim Teatrem Lalek), zdobywają laury na międzynarodowych przeglądach m.in. Międzynarodowym Festiwalu Kultury i Sztuki w Szanghaju.

Jest pomysłodawcą i organizatorem projektów artystycznych Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca (Festiwal Kalejdoskop, Free Mind). Jako tancerz występowała w spektaklach Teatru Tańca Projekt, oraz wielokrotnie brała udział w projektach tanecznych. Była uczestnikiem projektu „Wyższa Szkoła Sztuk Performatywnych” przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu.

Otrzymała Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Białegostoku w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury, Świadectwo Otwartego Umysłu -  nagrodę przyznawaną artystom przez redakcję Gazety Wyborczej, Złote Klucze 2008, nagrodę redakcji Kuriera Porannego, oraz tytuł "Podlasianki 2016". Dwukrotnie otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku w latach 2009 i 2014 r.

Wykładowca m.in. Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiesjuta Bacewiczów w Łodzi oraz Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Czesława Niemena w Białymstoku.

Skip to content