The Up-Rooming. Start zapisów za:

Warsztaty ‘The Up-Rooming’ są próbą odwzorowania procesu twórczego nad spektaklem ‘The Room’. Mają na celu przeanalizowanie rzeczywistości, w której znajdujemy się na co dzień i ucieleśnienie tego za pomocą szeroko pojętego ruchu i tańca współczesnego. Projekt bazował będzie na technikach tańca współczesnego, improwizacji oraz kompozycji. Uczestnicy programu, używając narzędzi wykorzystanych podczas pracy nad spektaklem, stworzą docelowo swoje własne, krótkie etiudy opierające się na ich osobistych doświadczeniach.

Aby do tego dotrzeć tancerze zmierzą się z obserwacją swoich codziennych zachowań i reakcji. Będą badali najprostsze gesty jakie wykonują oraz jak ich ciało porusza się podczas wykonywania podstawowych życiowych czynności. Oprócz tego, przeanalizują relacje, jakie łączą ich z najbliższymi osobami. Zagłębią się w swoje wspomnienia oraz momenty, które miały zdecydowany wpływ na ich życie. Dodatkowo zbadają przestrzeń, która ich otacza,  spojrzą na zakamarki swoich domów z nowej, kreatywnej perspektywy. Na nowo odkryją swoje pokoje, meble oraz przedmioty codziennego użytku.

Każdy ruch, gest, czynność, rozmowa, reakcja czy też emocja będzie inspiracją do budowania materiału ruchowego, który krok po kroku, rozwijany, modyfikowany i wspólnie analizowany, przerodzi się w krótką, osobistą pracę choreograficzną każdego uczestnika. W ten sposób każdy tancerz stworzy swój prywatny mini-spektakl ‘The Up-Rooming’.

Warsztaty przeznaczone są dla osób w wieku powyżej 15 roku życia.

Harmonogram

Laboratorium składa się z 4 lekcji wideo realizowanych na platformie e-learningowej oraz 4 spotkań coachingowych przeprowadzanych on-line z wykorzystaniem narzędzia Zoom.

Szczegółowy harmonogram spotkań:

  • Lekcja 1 - 12.08.2020, od godz. 9:00
  • Spotkanie online z choreografem (coaching) - 13.08.2020 godz.  20.00
  • Lekcja 2 - 14.08.2020 od godz. 9:00
  • Spotkanie online z choreografem (coaching) - 15.08.2020, godz. 20.00
  • Lekcja 3 - 16.08.2020, od godz. 9:00
  • Spotkanie online z choreografem (coaching) - 17.08.2020 godz. 20.00
  • Lekcja 4 - 18.08.2020, od godz. 9:00
  • Spotkanie online z choreografem (coaching) - 19.08.2020, godz. 20.00

 

ZAPISY NA WARSZTATY PRZYJMOWANE SĄ OD 07.08.2020, GODZ. 9:00

Informacje dodatkowe:

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisując się pamiętaj jednak, że  udział w laboratorium to  rozwój i przygoda ale równocześnie zobowiązanie. Przystępując do projektu decydujesz się na udział w spotkaniach, realizację lekcji oraz dostarczanie wskazanych przez choreografa materiałów wideo. Jeśli uważasz, że nie jesteś w stanie  się tego podjąć – daj szansę innym. Ilość miejsc jest bardzo ograniczona.

Materiały, które będą pomocne przy udziale w projekcie znajdziesz w zakładce „WSPARCIE”.

Skip to content